Zimní dovolená ve Španělsku

španělsko býk

Zimní dovolená ve Španělsku nezní tak špatně, co říkáte? Počasí je po celý rok příjemné, v zimě minimálně 10-15 stupňů. Ideální. Tato oblast je zejména oblíbená mladými lidmi. Je to levná varianta, se sluncem, plážemi, nočním životem. A nejen to, poznáte Barcelonu nebo Marbellu. Pokud chcete vzít své malé děti, neváhejte.


Marineland je vlastně takovou netradiční zoologickou zahradou rozprostírající se na rozloze 4,5 hektarů! Asi největším lákadlem jsou exhibiční vystoupení delfínů, lachtanů a exotických ptáků, která probíhají v hlavní turistické sezóně vždy dvakrát denně. Delfíni jsou opravdovými hvězdami parku a největšími miláčky zdejšího publika. Téměř půlhodinové vystoupení těchto inteligentních mořských tvorů má výborně zpracovanou choreografii a je provázáno téměř nekonečným potleskem.

Dalším velkým lákadlem, který vhodně doplní a zpestří váš pobyt v Marinelandu, je menší venkovní akvapark. Odvážnější návštěvníci zde např. najdou tobogány a skluzavky typu kamikadze, twister či boomerang. Samozřejmě zde myslí i na malé děti, které mohou vyzkoušet vodní atrakce odpovídající jejich věku. (zdroj: cestopisy.net)

Proč tam jet a proč v zimě?

Přes pozoruhodná města se španělskou kulturou jsou to nekonečné pláže na písečných pobřežích. Prostě dovolená ve Španělsku má něco do sebe pro každého a to do nízkého rozpočtu po luxusnější příležitosti. Navštívíte taky hlavní město Madrid. Z pláží doporučujeme Coste del Sol, což vlastně znamená „Slunečné pobřeží“, jejíž název mluví sám za sebe. Tato pláž vyniká, a obklopující venkov má hned několik přírodních rezervací s bažinami a mokřady. Ubytovat se můžete třeba v resortu Torremolinos. Počasí je samozřejmě příjemné a to i v zimě, kdy je průměrne kolem 14 stupňů.

Původní obyvatelé žili v malých vesnicích, takže pokud vůbec vyjdete ze svého resortu, můžete narazit na pozůstatky tehdejší doby.

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓