S vízem do Indie, za slony a rájem!

slon v indii
Hodnocení dovči

Ať už se Indii říká nastupující světová velmoc nebo země odpadu, jedno je jisté. Po návštěvě této země jsem si odvezl příjemné, nezapomenutelné zážitky. Indie je směs různých kultur, náboženství a zvyků. Ale prvně informace pro ty, kteří chtějí do Indie vycestovat.


Vízum – důležitá to věc

Abyste mohli tuto zem navštívit, potřebujete pas (občanka platí jen po EU) a hlavně indické vízum. To si musíte zajet vyřídit na velvyslanectví do Prahy. Pokud chcete cestovat i po okolních státech a pak se do Indie vrátit, potřebuje vízum na více vstupů a ne jen na jeden.

Dovolená v Indii - Goa

Jak se domluvit v Indii

Indie neboli Indická republika, samostatný stát od roku 1947 a zároveň nejlidnatější země světa s 1,2 miliardami obyvatel. Domluvíte se anglicky, ale pozor. Indové mají velmi specifickou angličtinu a jdou pomalu k věci. Může být problém jim rozumět 🙂 Nechci Vás podceňovat, ale dorozumět se můžete i dalšími 16ti jazyky, např hindštinou nebo telugštinou:)

Kdy vycestovat?

Nejlepší období bude asi listopad až březen. Vyhnete se tak parnu, dusnu, horku. Ideální počasí. Vyjímku budou tvořit Himaláje, tam bude trochu chladněji:)

O Indii se říká, že je druhou nejrychlejší rostoucí ekonomikou na světě, má k vidění mnoho historických a kulturních památek. Kromě toho Vás oslní krásná příroda. Jestli budete chtít, narazíte na korálové ostrovy Andamany se smaragdovým mořem, písečné pláže, sáhodlouhé oblasti plné banánovníků a kokosů, čajové zahrady, apod. Indie je taky známá posvátnými chrámy. Ať chcete nebo ne, v Indii se nemůžete nudit. Je to velká rozlehlá země s různými druhy filozofie, mnoho částí nebylo moc ovlivněno západem. Ideální je vzít si nějakého průvodce, který Vás provede právě odlehlými místy, abyste si přičuchli k té pravé indické kultuře. Než vyrazíte do Indie, stavte se taky do nějaké indické restaurace tady v česku. Uvidíte, jak Vám bude chutnat:)

Kam se jezdí na dovolenou?

Goa, Indie, jsme vybrali jako oblíbenou destinaci turistů s vysokým standartem služeb a hlavně – mořem. Na Goa se dá vyrazit i v zimě, kde Vás čeká průměrně 15 stupňů celsia:-)

 

Dovolená v Indii - Goa

Jak být pravým Indem

V Indii je sice plus 5,5 hodin (v létě), nicméně čas moc sledovat nepotřebujete. Všechno jezdí pozdě, čekají se dlouhé fronty jak na banány.

V Indii se zrodil hinduismus a buddhismus. Je terčem mnoha turistů. Lidé říkají, že zde můžete být svobodní.

Abyste se cítili jako pravý Ind, vykoupejte se v posvátné řece Ganze. Nemyslete na to, jak je voda špinavá… Můžete také meditovat v různých chrámech, nechat se projet na velbloudovi, slonech nebo se vydat do hor.

Video nesouvisí s autorem fotek:-)

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓