Srí Lanka – Originální recenze

Srí Lanka – Originální recenze
(90%)2

Zajímavé recenze o Srí Lance shrnuty v jednom článku :-)Přiznám se, byl to těžký úkol. Nic jsem o Srí Lance nevěděl, a po tom všem mám trošku rozporuplné dojmy. Podobně to komentuje Michal, který píše, že jsou jedni nadšení, druhí zase moc ne. Lenka pak v diskuzi píše, že když tam někdo jede, rád se vrací. Těžko říct. Co jsem také nevěděl je, že je to oblíbená destinace Čechů:)

Tropický ráj, čarokrásná příroda, sloni a různá barevná zvířata, čajové plantáže, korálové útesy a ne moc památek

K moři nebo do středu země?

V diskuzích se často objevuje, že destinace blíž letiště nejsou zrovna pěkné, což zmínil třeba Dan. Domorodci hojně nabízejí zboží turistům, protože vědí, že běloši mají plné kapsy, píše Lucka. Jsou až otravní. No co by taky ne, Srí Lanka leží pod Indií a asi tušíme, jak to chodí v Indii.

Anonym to shrnuje tím, že je lepší jet více na jih, protože „čím dál na jih, tím krásnější pláže.“

A teď pozor – Adam píše, že se na pláži neleží, protože to není žádná okouzlující pláž, že se jen přebíhá z hotelového bazénku do moře a zpátky. A jak uvedl anonym, doporučuje jet více na jih, že se to tam nedá s ničím srovnat… a dodává: „Nejeďte do oblasti Negomba, ale na jih“. Takže můžete kouknout třeba tady na hotel, kde byli návštěvníci velice spokojeni – blízko moře, veliký bazén:) – ZDE.

Takže do středu země?

Těžko říct, nicméně jsme na bookingu narazili na úchvatný hotel s hodnocením: 91 vynikající, 10 dobré, 2 průměr, tady je odkaz: Galavilla Spa – Kandy, doporučuji si zjistit více.

Moře hezké, ale…

Vesměs neutrální recenze, Jana píše, že nic moc, že jsou tam velký vlny, že si nemohla ani zašnorchlovat. Jan ale píše, že je moře hezké, není křišťálově čisté, ale hezké.

Šikovní průvodci

Tereza a i další zmínili, že měli průvodce jménem Jewantu, Suranga, apod. a že byli s němi velmi spokojení. „Byl skvělý a ukázal nám všechny krásy země“, píše X. Všude X vozil a stále se smál. Byl ochotný i ve 3 ráno. Co z toho vyplývá? Lepší je si najmout průvodce:). Ukážou i, kde levně nakoupit, píše Tom.

Tropický ráj, čarokrásná příroda, sloni a různá barevná zvířata, čajové plantáže, korálové útesy a ne moc památek

Putování tropických rájem na Srí Lance Vám vezme dech, píše opět Michal a pokračuje: „Zapadlé vesnice lákají svým klidem a místními trhy, velká města nabídnou takřka západní kulturu včetně nákupních center.“

Shrnutí:

Jel bych do lepšího hotelu, ať se dobře najím, napiju čisté vody, poznám kulturu, faunu a flóru, ať mě moc neotravují domorodci,

A nezapomeňte: Do země jsou nutná víza a není třeba brát prášky proti průjmu, pokud teda nejíte někde na ulici. Za celý pobyt nebyly potřeba, napsal Někdo…:)

Srí Lanka Vám až tak moc nevyhovuje? Koukněte na šílenou recenzi z Kapverdských ostrovů.


 

2 úžasné odpovědi na “Srí Lanka – Originální recenze”

  1. Cestoval napsal:

    Dobrý den, na kolik v průměru taková dovolená výjde ?

    • jakub napsal:

      Dobry den, zalezi kam byste se vydal. V clanku je treba odkaz na hotel Royal Palms beach, nejlevnejsi je momentalne 26 000,- na 10 dní (včetně dopravy 2 dny) s polopenzí, coz mi nepripada hodne. Samozrejme je mozne jet i na vice dni.

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓