Slovinsko + Chorvatsko, adrenalin i koupání v moři

chorvatsko zapad slunce
Slovinsko + Chorvatsko, adrenalin i koupání v moři
(90%)2

První dny strávené ve Slovinsku v kempu pod stanem, zbytek dní vyrážíme do Chorvatska k moři! Rovněž pod stan. Jak celý příběh začal?

Z Ostravy si to míříme rovnou do Luče ve Slovinsku, kde už na nás čeká kemp Šmica.


Kemp ve Slovinsku

Jak už to bývá, na první pohled se nám nezdál, ale nakonec byl plně vystačující. Navíc, když nabízí komfortní služby v podobě koupě zmrzliny, pronájmu tenisového hříště, apod. 🙂

Večer se vyspíme, protože chceme vstávat již 7:30 a vyrazit na nedalekou horu Celje. Odtamtud na nás čekal téměř sto metrů dlouhý vodopád Rinka.

Dovolená ve Slovinsku

Další den, hora Strelovec, 1763 m.n.m. Asi si říkáte, že je to málo, ale v okolí byly celkově nižší vrcholky. Cíl cesty stál vždy za to. A nejen cíl, čekaly nás i strastiplné cesty nad propastí a to bez zábradlí, procházka kolem býků nebo obří mravenci 🙂

Třetí den byl odpočinkový. Vyrážíme autem do všemožných výšin a fotíme výhledy na okolí, co se dá.

Chorvatsko – Istria

Istria, známá oblast, ležící snad nejseverněji z celého Chorvatska. Stan jsme postavili v kempu Veli Jože and California kemp, možná někteří znáte… Byl to sice částečně dětský tábor s diskotékami, ale v části, kde jsme kempovali my, nebylo po dětech vidu ani slechu. Co bylo nevýhodou, tak asi jedině to, že přechod do moře byl hodně kamenitý.

Dovolená v Chorvatsku

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓