Nové trendy v cestování jsou už ZDE

masajove stavi

Těžko odhadnout, kdy se co změní, snažší je ale vědět, že se to změní. My si vybrali pár tipů z oblasti cestovních služeb, které se teprve začínají objevovat a které teprve za několik let přijdou.


Trendy v cestování dnes a zítra:)

Poznávání lokálních kultur

Stále více cestovních agentur se zaměřuje na poznávání lokálních kultur. Tato možnost nabízí nový rozměr zážitků. Není řečeno, že budete muset jít doprostřed pralesa, ulovit pár kober, nebo se oženit za dcerku hlavního náčelníka kmene. Kamarád jel do Indie za známým. Jedl, pil jako Ind, zkusil si prodávat na trhu zboží, aby se uživil nebo šel do hor do výše 3tis. metrů a tam se ubytoval u někoho cizího.

Zajímavé dovolené

Je libo virtuální dovolená?

Od chvíle, kdy Facebook koupil firmu na výrobu virtuálních brýlí, se k této možnosti rychle přibližujeme. Budete si moci nahrát buď vlastní, nebo už připravenou realitu, prostor. Nasadíte si doma na gauči brýle a ocitnete se úplně jinde. Vaše smysly budou třeba u moře, na koni, v bazénu nebo na jachtě. Takovýto scénář můžeme očekávat do 5-10 let.

Zážitkové dovolené, které pomáhají

Vznikají agentury, které nabízejí pobyty v postižených zemích povodněmi, zemětřeseními, apod. Zájemci realizují výšlapy na Mount Kilimajaro kvůli charitativním účelům, pomáhají manuálně a dávají možnost přispět finanční částku.

Multi generační výlety

Cestování už nemusí být záležitostí jednoho nebo dvou jedinců. Vraťte se do doby, kdy jste jezdili na dovolenou s rodiči a jeďte spolu i dnes!

Hotelové technologie

Rezervace, přístup do pokoje, objednávání drinků a veškeré platby v hotelu – to vše jen s pomocí smartphonu. Dnes už realita.

Cestování za populárními místy

Jakékoli místo, které se objeví v televizi si získá určitou popularitu. Ale co když danou lokalitu uvidí miliony a miliardy diváků? Po odvysílání Game of Thrones se nemůžeme divit, že lidé chtějí vidět a být na místě, kde se natáčela větší část děje – tedy v Chorvatsku a Islandu. Další příklad je film Hobit, díky kterému se může těšit Nový Zéland větší návštěvnosti a nebo se spíš vydáte po stopách Jurského parku na Havaj?

Sportovně zaměřené zájezdy

Ať už vyznáváte jakýkoli druh sportu, dnes jsou tendence agentur cílit na sportovce, kteří na dovolené hledají sportovní vyžití.

Zajímavé dovolené

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓