Vodopády a jezera v Plitvicích zblízka

V Plitvicích nebo Plitvických jezerech jsem byl jako malý kluk, bohužel si z toho už moc nepamatuju. Tuším, že šlo o jednodenní výlet (po čase hledání: ubytováni jsme byli v Šibeniku a ano, byl to výlet cca 200 km autobusem). Co vím jistě je to, že se tam chci opět vrátit.

Plitvická jezera – vodopády, jeskyně a lesy

Jde o nejznámější národní park v Chorvatsku, ležící poblíž Zadaru, což je ještě blíž než Šibenik (130 km a to už se dá v pohodě zvládnout. Taky se tam dá dostat, když pojedete přes Záhřeb. A nebo se můžete rovnou ubytovat na místě). Rozloha parku je necelých 30 tis. Ha.

Dovolená v Chorvatsku

Fotky + co v Plitvicích najdeme

Plitvice jsou významné pro velký počet vodopádů, kterých je zde přes 100. Při té nejkratší túře, která trvá asi 2-3 hodiny najdete i množství jeskyní a zřídel (horký pramen vyvěrající ze země). Každému, kdo zde již byl se vybaví spousta jezer, která jsou vodopády a kaskádami propojena.

I přes to, že do parku zavítají desetitisíce turistů ročně, tak samotné scenérie a procházky pod vodopády zajistí zážitek na celý život. A právě proto je vstup zpoplatněn a má i otvírací dobu (v létě od 7-20hod. – pro aktuálnost si to před odjezdem radši zjistěte).

A že Vám jsou plitvická jezera povědomé? Tak jako na Krka, tak i tady se točila Máyovka – Poklad na stříbrném jezeře.

Fotky pro ochutnávku – na svačinu:)

Dovolená v Chorvatsku

A pár záběrů z oblasti na konec:

 

 

 

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓