Čím jet na dovolenou? Autem?

cestovani autem

Chcete jet na dovolenou, ale ještě nevíte, jak se tam dopravit? Pokud jedete k moři, stejně doporučuji letadlo – člověk by si měl občas dopřát nějaké to pohodlí, trochu luxusu a dnes už to ani není drahé.


Níže vidíte dvě tabulky. Zelená znamená, že je to OK, žlutá neutrální a červená, že je to nevýhodné. Výsledky jsou orientační. Doufáme, že Vám to pomůže vybrat si ten správný dopravní prostředek.

cestovani-kratsi-vzdalenost


A co když plánujete dovolenou někam o hodně dál?

cestovani na dovolenou


Nejrychlejší dopravní prostředek

Autobus a Vlak na kratší vzdálenosti, na delší letadlo

Pamatujte ale: Cestování letadlem Vám neušetří čas, pokud jde o krátké vzdálenosti. Na letišti by jste měli být zhruba 2 hodiny před odletem. Cestování autem je ztrátu času, kdy nemůžu nic dělat a ani moc nad něčím přemýšlet. Co se týká vlaků, některé můžou být pohodlnější, než letadlo.

Nejlevnější dopravní prostředek

Autobus nebo auto na kratší a letadlo nebo vlak na delší

Co se týká letadel, pokud máte štěstí, seženete levnou letenku. Doporučujeme si ji shánět o hodně dopředu. Co je třeba mít na paměti je, že v autě cestujete až 4 osoby a to se může hodně promítnout do ceny.

Nejbezpečnější dopravní prostředek

Letadlo nebo vlak?

Ze statistik nehodovosti – miliarda ujetých kilometrů na osobu – vychází výhodněji vlak, ale to může být tím, že jsou do nehod dopravních letadel započítávána i malá, sportovní letadla, apod.

Nejpohodlnější – vlak

Nejekologičtější – Autobus nebo vlak

Proč autobus a ne auto? Do autobusu se vejde kolem 50 lidí. To máme minimálně 25 aut na stejnou vzdálenost 🙂 V Americe vychází jako nejekologičtější dopravní prostředek autobus.

2 úžasné odpovědi na “Čím jet na dovolenou? Autem?”

  1. Hanka napsal:

    My jsme zvolili ještě „zlatou střední cestu“ a jeli jsme i s rodinou od sestry vypůjčeným minibusem autopujcovna-pujcovna-dodavek.cz/vozovy-park-detail.php?id=10 cesta byla klidná a bezproblémová, i když jsem měla původně obavy. Vyšla o něco dráž než normální auto, nebo autobus. Ale zato to byla pohodová cesta a díky tomu, že jsme měli sebou vlastní vůz jsme se mohli bez problémů dostat všude, kam jsme chtěli. 🙂

    • Kuba napsal:

      Diky za komentar Hani. Tak to je ovsem super napad a dik i za inspiraci pri pripadny dalsi clanek:-) Myslim ze by byl vhodny i karavan, hm? Jestli by to nebylo az moc drahe tak to stoji za zvazeni:-) A kde jste jeli?:-)

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓