Kapverdské ostrovy – Ráj na ostrově Sal

kapverské ostrovy
Kapverdské ostrovy – Ráj na ostrově Sal
(86.67%)3

Že Vám Kapverdské ostrovy nebo taky Kapverdy nic neříkají? Nejste sami. Přesto je to kupodivu českými turisty vyhledávaná destinace a čili patří i mezi nejžádanější. Kde vůbec leží, jaké je tam počasí a dá se tam jet i v zimě?


Kapverdské ostrovy ostrov Sal

Ostrov je jedním z nejvíc turisticky navštěvovaných ostrovů z celých Kapverd. Je také nejrozvinutějším ostrovem. Název Sal znamená v portugalštině sůl: ekonomika ostrovu byla totiž v minulosti závislá právě na těžbě soli. Nyní je však situace jiná, turistický ruch se stává nejdůležitějším odvětvím ekonomiky.

Více jak 50 % turistů, kteří zavítají na Kapverdské ostrovy, navštíví právě tento ostrůvek. Spolu s ostrovy Boa Vista a Maio patří do skupiny východních pískových ostrovů s překrásnými plážemi. Sal je nejstarším ostrovem a byl zformován před 50 miliony lety při erupci vulkánu, který již v současné době není aktivní. Hlavní město ostrova Espargos poskytuje domov více jak osmi tisícům obyvatel. Proč je zde více turistů, než v jiných oblastech je možná i to, že je tam mezinárodní letiště Amílcar Cabral. Recenzi konkrétního hotelu od fanouška ještě nemáme, odkaz níže ale otevře možnosti ubytování (Na Salu a Boa Vista) plus jejich jednotlivé recenze:-)

Dovolená na Kapverdských ostrovech

Počasí Kapverdské ostrovy

Jestli Vám už jsou Kanáry malé a prozkoumané, je nejspíš čas vyrazit o trochu dál – na jih. Na mapách to uvidíte přesně, ale orientačně Kapverdy leží pod Španělskem, dá se říct severo západně od Afriky. Je to malý puntík na mapě – taky že na něm žije jen 500 tis. obyvatel. Tak jak tam teda mají?

Samotná lokalita nám naznačuje, že tam neumrznem. Taky že ne. V létě na Vás čeká průměrných 28 stupňů, v zimě dokonce 24-25, čímž se Kapverdy řadí mezi země, kam vyrazit na zimní dovolenou. Taky se nemusíte bát deště, slunce zde svítí 350 dní v roce:-)

Přečtěte si šílenou recenzi z recenzí na internetu v jednom článku ZDE

A  jak už to u nás bývá zvykem, přikládáme video mladého páru:

Dovolená na Kapverdských ostrovech

..A ještě pár fotek k nahlédnutí. Taky se Vám líbí hned ta první fotka? Je z hotelu Morabenza ****:-)

1 odpověď na “Kapverdské ostrovy – Ráj na ostrově Sal”

  1. Kuba napsal:

    A uplne na zaver odkaz na web kameru. Je tam o 2 hodky mene:-)
    http://www.capeverde.com/live-webcams/sal-webcam-pontao-santa-maria.html

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓