Do Dubaje na párty, ale i na pláže!

burj khalifa dubaj

Spojené arabské emiráty, hlavní město Abú Dhabí. Dubaj – 2. Největší město. Země s neustále rostoucím zájmem v očích lidí a investorů. Prozatím. Spousta lidí si myslí, že jde o zemi jen pro milionáře, pro vyvolené nebo jen pro muže a ženy musí zůstat doma. Obojí bych rád v rychlosti vyvrátil. Dubaj je docela blízko.


Pokud někdo byl např. v Egyptě, tak když se vydáte dál na východ, jste v Dubaji:) Je blízko, takže i letenky (neznám nikoho, kdo by tam cestoval autem?) jsou levné. Byl jsem překvapen, když jsem viděl cenu za letenku za necelých 5 tisíc.

A co dovolená v Dubaji, to už vyjde dráž?

Dovolená v Dubaii

Rozsah ceny za ubytování může být cca od 2 tis. Kč do milionů za noc. Když jsem se teď podíval na prodejce dovolených pro Čechy, našel jsem hotel za 2 tisíce/ co si právě prohlíželo 11 lidí a poslední objednávka byla před 2 hodinami, ale to píšu jen pro zajímavost.

Co moje žena, musí zůstat v Dubaji doma?:-)

Ačkoli v Emirátech žije jen 20% původních obyvatel – Arabů (valná většina vyznává islám) a 70% tvoří přistěhovalci, tak jsou města jako Dubaj nebo právě Abú Dhabí terčem turistů z celého světa. Tamný život je civilizovaný. A to platí jak u žen, tak u mužů. A co víc, ženy zde můžou vyrazit klidně i samy. Pokud jde o zmiňovaná velkoměsta, můžete se chovat normálně, jako v západních zemích. Jestli ale chcete vyrazit do odlehlejších oblastí, tak možná stojí za zvážení, jestli vyjdu v krátké minisukni a tilku, nebo si vemu delší volné kalhoty:-)

Mám být zahalená?

Ne, není vůbec třeba:) Co se týká pláží, je normální se koupat v plavkách. Jako takový tip se jeví koupání tam, kde se koupou i ostatní ženy, což je téměř všude. V bazénech u resortů s ubytováním, tam je to naprosto v pořádku.

Co vidět, dělat, jíst a nakupovat v Dubaji?

Nemůžete vynechat nejvyšší budovu světa Burj Khalifu. Jaké aktivity jsou super? Jsou to jízdy v autě v dunách, snowboard na písku a samo sebou jízda na velbloudovi!

Nákupní festival pro všechny milovníky nakupování! Každý rok v lednu si můžete užít tuto senzaci. Abych nezapoměl, Dubaj se nám na Fotky z Dovči řadí mezi další tipy na zimní dovolenou. Předpověď počasí je následující: V létě třicítky až 40, v zimě do těch 30ti a teplota vody okolo 24! Co víc si přát.

Co do úst? Určitě ústřice a kaviár a Shawarmu – arabská svačinka nebo taky jednoduše – kebab.

5 tipů co vyvádět po večerech

Směr noční kluby a diskotéky – v Dubaji je jich požehnaně, na luxusní úrovni. Když už na diskotéky nechodíte, zkuste tam v pátek alespoň nahlédnout – stojí to za to.

Pošmákněte si na pravém Kebabu

.. a pak porovnejte s tím u nás. Jestli máte auto, stačí přistavit, servírka si vyzvedne objednávku, přinese kebab a můžete jet.

Projeďte se autem – Znáte to z filmů. I taková je realita Spojených emirátů. Nízká doprava a krásné vyhlídkové trasy zaručí každému nový zážitek.

Máte rádi luxus – podívejte se do Mariny – je to nejnovější část města obklopená loděmi a jachtami, ale užijí si tady i celé rodiny, páry, kamarádi…

Kouříte dýmku? Pak víte, že Dubaj je „město dýmek“. Nemáte-li rádi diskotéky, můžete využít několika, jak se u nás říká – čajoven a jen si povídat s přáteli o tom, jaký byl Váš den nebo co všechno ještě chcete vidět v následujících dnech.

Dovolená v Dubaii

Na co ještě pamatovat – zajímavosti

Víkend v Dubaji je jen pátek a sobota!

Chcete si užít dámskou jízdu? Vyražte ve středu nebo čtvrtek – to jsou tzv. Ladies nights – perfektní pro Váš výlet do ulic na perfektní párty.

Nepijte za volantem – vyjde Vás to nějaký ten balík.

Legálně se v Dubaji pije od 21, v hlavním městě Abu Dhabi už od 18ti.

Pijte s rozumem a jen tam, kde pijí i jiní:)

Užijte si to. A pokud jste se dostali až sem, zkoukněte pár fotek. Můžete zaslat i svoje.

Dovolená v Dubaii

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓