Prosím, chci na Madeiru! Třeba i v zimě

Azory

Portugalsko, malá země, která má co nabídnout. Ačkoli je Portugalsko členem EU (stačí tedy jen občanka), má stále blíže k brazilské kultuře (stejný jazyk, výměnné studentské pobyty). Nicméně, rozdíly tady přeci jen jsou. Je to čistá země, platíte v eurech, na silnicích uvidíte evropská auta, služby Vám budou podobné. Ale hlavně je tam levně.

Portugalsko – jazyky

Lepší je umět portugalsky nebo aspoň pár základních frází. Anglicky se domluvit dá, ale spíš v hlavním městě – Lisabonu.

Portugalsko i Španělsko mají mezi sebou dobré vztahy. Jediný zádrhel byl v 17. Století, když Španělé Portugalsko okupovali.

Co navštívit?

Ostrovy Azory a Madeira 🙂

Na Madeiru v zimě? Klidně

Kromě výše zmiňovaných nebudete mít nouzi o pláže, Portugalsko je na ně bohaté. Co může vadit méně otužilým je to, že se vlastně koupete v oceánu a ten může být v zimních měsících chladnější. Na kratším jižním pobřeží v Algarve je to o něco lepší, takže naprostá většina rekreačních turistů míří do Portugalska na toto jižní pobřeží Algarve, kde je nejtepleji a stojí tu nejvíce hotelů.

Počasí v zimě opět ideální, průměrně 14 stupňů.

Madeira

Kdo by neznal portugalské souostroví Madeira? Taky si myslíte, že jde o ostrůvek ohraničený plážemi a palmami? Ne tak docela. Na Madeiře najdete možná dvě písečné pláže. Krása země spočívá spíš v její rozmanitosti, dojímavými scenériemi, faunou a florou (květiny, vavříny, pasoucí se krávy) nebo ve skvělém vínu.

Nezapomenutelné koupání v Atlantském oceánu si můžete užít v přímořských bazénech Porto Moniz, skvělý výhled na celý ostrov se otevírá z nejvyššího vrcholu Pico Ruivo.

Madeira patří pod Portugalko, ač leží hluboko v Atlantském oceánu. Ostrov sopečného původu je velký jen asi jako polovina Českého Středohoří. Jak jsem zmínil, jedná se o ostrov, doprava na něj je pouze letecky, což musí stát za to.

Co se týká ubytování, tak můžete počítat s nejvyšším standardem. Bazény u hotelů jsou téměř podmínkou, služby jsou také na vysoké úrovni.

Aktualizováno: Madeira se může navíc pyšnit TOP ostrovní destinací roku 2015 podle seznamu.cz 🙂

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓