Menší počet a kratší doba dovolených – Statistika

chorvatsko krk

Na jednu stranu loni Češi utratili celých 53 miliard, což je o 13% více nez předloni, nicméně, jejich dovolené se poměrně zkracují a nevyjíždíme ani tak často. Důvodem může být devalvace koruny a tím zdražení dovolené. Kvůli zvyšující se ceně pak hledáme levnější a dosud ne moc populární destinace, jako je Maďarsko, kde např. v roce 2014 vycestovalo 166 000 Čechů.

Maďarsko spolu s Bulharskem jsou navštěvovaé země, které Čechy vychází levněji, než v České republice.

Kvůli zvyšující se ceně hledáme levnější destinace jako Maďarsko nebo Bulharsko.

Každopádně, zásadnější změny se nedějí u Chorvatska (přes 700 000) a Itálie (500 000). Naopak pokles pociťuje Řecko (až o 14%, což je ale údaj z loňska – letos bude pokles díky obav z imigrantů ještě větší) a Turecko (minus 39% – zhruba o 40 tisíc méně. I tady letos uvidíme výrazný pokles).

Země, která podražila nejvíce je Egypt, zatímco místa, kde můžeme očekávat snížení ceny jsou místa, kde dochází k poklesu návštěvníků.

Destinace Počet
Chorvatsko 760 000
Itálie 500 000
Řecko 300 000
Turecko 110 000

Kam se letos podíváte Vy?

Co dělat, když chce jet žena k moři, zatímco muž na hory?

Mnoho z Vás toto rozhodování potkalo. Na první pohled se to zdá jako neřešitelný problém, ale pokud ve vztahu funguje určitá komunikace, lze vždy dojít ke kompromisu. Preferuje-li Vaše žena zájezd k moři, tlačte na to, aby jste jeli jen na týden nebo méně. Pokud to půjde těžko, vybírejte spolu místa, kde jsou alespoň možnosti sportovního vyžití – a takových míst je spousta. Pokud toto čte žena, už víte, kde se může stát problém. Díky tomuto článku můžete udělat na manžela dojem a rovnou objednat to, co si přeje! 🙂

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓