Turecký Bodrum – počasí a český luxus

Bodrum, přístavní město s přes 100 tisíci obyvateli. Oblíbená destinace turistů, a to i přesto, že leží nedaleko ostrova Kos. Není se třeba obávat – nepotkáte ani jednoho uprchlíka. Město je centrem jacht a turistiky. V Bodrumu se také narodil řecký historik Hérodotos. Komentář k dovolené z Bodrumu si můžete přečíst kliknutím na modrý text.

Bodrum se liší od podobných letovisek, např. v Řecku nebo Turecku tím, že si zachovalo domácký ráz. Domy jsou nízké, uličky a hlavní ulice úzké a bez chodníků:-) Téměř každý dům má zahradu. Hodně z nich se přetvořilo na pension nebo hotel.

Dovolená v Turecku - Bodrum

Město Bodrum se rozrůstá do moderních čtvrtí na západě. Pokud si seženete zájezd přes cestovní kancelář, mohou vás ubytovat v těchto místech. Je to sice dál do centra, ale na plážích je víc místa a hotely mají častěji bazény.

Aktuální počasí Turecko Bodrum ←

Taky Vás to zajímá? Otevřete si odkaz s aktuálním počasím. Ale nebojte, průměrná teplota celkově v Turecko je vice než dostačující. A rozhodně to není 35 plus, jako tomu bývá občas u nás:)

Teplota moře Bodrum

Myslíte, že budete mrznout? Nemusíte mít obavy. Není to žádná polévka ani se nebudete klepat zimou. V letních obdobích je to zhruba kolem 23 stupňů a to přímo z oblasti Bodrum.

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓