Na co nezapomenout před odletem na dovolenou!

stres pred dovolenou

Ne, v žádném případě Vás nechci nějak plašit. Last minuty teprve přijdou, můžete ale také vyrazit až v zimě. Žádný problém.

Ať jedete do jakékoli destinace, níže uvádím několik tipů, na které byste neměli před odjezdem zapomenout.


Pas nebo občanský průkaz

Stále se stává, že lidé to nejdůležitější zapomínají a pak ještě z letiště pospíchají domů. Pokud pojede do Anglie, tam stačí jen občanský průkaz. Pokud do Turecka, tam jedině pas. To jsou časté dotazy, které mě teď napadly. Celkově, pokud jde o EU, tak stačí občanka.

… dále cestovní smlouva, pokyny, letenka, jízdenka, řidičský průkaz, a tak dále. Nejede poprvé, nebo ano?:-)

PENÍZE

Nabídka dovolených

hlavně ty peníze:), nechte si dostatečnou rezervu, ať nedopadnete jako já s přítelkyní, kdy jsme vyrazili za prací do Londýna a už hned téměř po příjezdu jsme si uvědomili, jak málo peněz jsme si vzali.

Sjednat si cestovní pojištění nebo ne?

Ať už máte rodinu nebo ne, výdaje na cestovní pojištění nejsou nikterak velké a to i pro ty, kteří tvrdí, že jim se nic stát nemůže. Doporučuji taky vzít si s sebou zdravotní kartu Vaší pojišťovny, díky které Vám pojišťovna částečně uhradí náklady na léčení v zahraničí. Co se týká mě, nikdy jsem nezažil ani neslyšel o někom z blízkých, že by museli v zahraničí do nemocnice.

Zřízení roamingu

Zavolejte si na operátora a zřiďte si ho. Spolu s telefonem pak nezapomeňte na nabíječku.

Směna na cizí měnu

Faktem je, že na dovolenou si běžný člověk moc hotovosti nebere, není nutné sledovat kurz každý den.

Léky na dovolenou?

Při letech můžete mít léky v příručním zavazadle. Platí to i pro země mimo EU.

Jaký kufr zvolit?

Nabídka dovolených

Z osobní zkušenosti vřele doporučuju kufr s kolečky. Na svou první dovolenou jsem si vzal sportovní tašku do ruky a trochu jsem pak litoval…

Hygienické potřeby, krémy, pánové zapomínají na otvírák na pivo nebo víno. A hlavně – kartáček na zuby! Napadá Vás ještě něco, na co se zapomíná?

Rekapitulace:

Pas, občanka, cestovní smlouva, pokyny, letenka, jízdenka, řidičský průkaz, peníze, cestovní pojištění, léky, roaming, kufr, krémy, toaleťák, otvíráky, kartáček 🙂

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓