V Albánii na dovolené? Okusili jsme a…

albanie jezero
V Albánii na dovolené? Okusili jsme a…
(93.33%)6

Albánie je pro nás docela neznámá země, ale proč? Leží mezi Černou horou a Řeckem. Prostě pojedete z Chorvatska dál na jih:) Je to krásná země s dlouholetou historií a kulturou, sahající do tisíce let zpátky. Co musíme zdůraznit, Albánie je bezpečná země, nabízí pohodlné ubytování a taky – levné letenky. Podívejte se na recenzi dovolené z Albánie🙂


Lidé se nás často ptají, co se mi na Albánii tak líbí. Prostě krása, výhledy, milí lidé a dá se říct, menší počet turistů, takže si Vás tamní skoro ani nevšimnou. Dále to jsou nedotčená jezírka, masivní pohoří a pro ty, co rádi leží na pláži je zde asi nejlepší jihoevropská pláž. Albánie si prostě zaslouží více pozornosti:-)

Dovolená v Albánii

Je v Albánii bezpečno?

Možná toto je jeden z důvodů, proč ještě tuto zemi neznáte. Musím Vás ale vyvézt z omylu. Od roku 1997 nebyla Albánie ve válce. (Např. Chorvatsko bojovalo naposledy v roce 1995)
O drobných krádežích nebo násilí není vůbec slyšet. Albánie je bezpečná pro turisty, Vaše děti, psy i kočky:)

Albánie by se mohla připojit i k EU, ale stejně jako v Řecku tuto zemi sužuje velká korupce.

Tak jako v dalším jihoevropských zemích je zde problém s řidiči, kteří jsou známí pro svou netrpělivost a nedodržování zákonů. Společně s dalšími státy mají albánci taky smysl pro obchod s drogami a mafii, ale to se turismu nedotýká.

Pokud jste horalové, určitě nepodceňte pitný režim.

Měna

Albánský lek nebo taky ALL:) Této měny dostanete 0,2 za jednu českou korunu. Za tisíc Kč pak 200 ALL…

Ubytování v Albánii – Durres

V Albánii jsou dvě hlavní turistické destinace a to Durres a Saranda. Oba dva jsou tudíž přímořská a přístavní města. Durres je dokonce nejstarší město v Albánii a 2. největší. Fotky níže jsou převážně z oblasti Theth (severní Albánie) a pokud chcete jet zrovna tam, ubytujte se spíše v Durresu – je to kus cesty, ale pořád blíž.

Dovolená v Albánii

 


A na závěr video z albánských pláží:) 🙂

 

Vážně tam chcete jet? Mějte peníze rychle, hned a levně

2 úžasné odpovědi na “V Albánii na dovolené? Okusili jsme a…”

  1. Marťa napsal:

    Kde přesně se nachazejí místa na obrázcích? Vypadají zajímavě 🙂

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓