Auch Berlin! Které památky nevynechat?

zidovsky_pamatnik_berlin
Auch Berlin! Které památky nevynechat?
(80%)1

Co takhle do Berlína? Pro Čechy ne moc typická destinace. Když už, tak na nákupy nebo na Vánoce do Vídně. Kam všude jde v Berlíně zajít? Kam na nejlepší palačinky, na kávu nebo pivo?

Židovský památník

Bod číslo jedna je rarita, která zaujme. Židovský památník se skládá ze 2711 kusů velkých kvádrů. Místo není určeno k sezení, ani k ničemu jinému. Památník je také přísně hlídán a slouží jen k dívání a poklidnému procházení se skrz.

Dovolená v Berlíně

Ulice Pod Lipami

Ulice Pod Lipami vznikla ze Fridricha Viléma, který nechal zasít tisíce lip. Proč vlastně? No aby měla šlechta a vyšší lid kde rozjímat a povídat si:) Dneska místo slouží k odpočinku, najdete zde Státní operu, nebo Humboltovu univerzitu. Můžete si tady dát taky kafe nebo pivko.

Vítězný sloup

Obří vítězný sloup, pomník, který byl postaven díky válkám za sjednocení Německa a který zaujme na první pohled. Na vrcholu sloupu je ze zlata postavena 8 metrů vysoká socha vítězství.

Braniborská brána

Symbol Německa. Brána sloužila jako městská brána, kde se platilo mýtné. Stavba pochází z konce 18. Století. Čeho si hned všimnete je socha bohyně vítězství, Viktorie, která řídí vůz zapřažený čtyřmi koňmi. Socha má charakterizovat pokoj a mír v hlavním městě.


Politický dům Reichstag

Budova, kde sídlí němečtí politici. Na stavbu Reichstagu bylo spotřebováno 8 tun oceli a 3000 metrů čtverečních skla. Veřejnost má k místu přístup, dokonce i dovnitř.

reichstag_berlin


Muzejní ostrov

Dovolená v Berlíně

Komplex pěti muzeí, zahrnuty do kulturního světového dědictví UNESCO. Muzea se dají velice rychle projít. První Vás zavede do dob antických bohů a bohyň, dále spatříte bustu egyptské královny Nefertity, byzantské umění a další díla z řad tehdejších umělců.

2 úžasné odpovědi na “Auch Berlin! Které památky nevynechat?”

  1. Jan Mareš napsal:

    Děkuji za tento hezký výčet. Moje sestra navštívila Berlín s jejím přítelem v listopadu a moc si to pochvalovali. Na jaře se tam také chystám a tak si pomalu dělám itinerář na cesty 🙂

    • Kuba napsal:

      Díky za komentář:-)Na jak dlouho tam pojedete? Jak řešíte ubytování?:-) Kdybychom se neslyšeli, tak si to tam užijte!:)

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓