Azory a moře? Spíš bazény, jezera, termály a sopky

Tak trochu jiné dobrodružství – na Azorech. Jestli Vás láká jen moře, tenhle článek Vás moc nezaujme. Tady se budete těšit z fauny, z krásných scenérií, vyhaslých sopek a horkých jezer s vodopády.
Dobrodružství začíná už když se chcete na Azorské ostrovy dostat. Asi nejlepší trasa bude začít ve Frankfurtu a pak do Ponta Delgada. Ale pak jsem našel cestu z Vídně, přes CK. Tenhle poznávací zájezd na Azorské ostrovy s letenkou v ceně zahrnuje výlet rovnou na 4 ostrovy – na Sao Miguel, Terceira, Pico a Faial.

sao-miguel

Ostrov Sao Miguel

Ještě odbočím a napíšu něco o počasí. Azory jsou nevyzpytatelné, ráno může lít a odpoledne může být „azuro“. Nejlepší bude, když pojedete červenec – srpen, to prší nejméně.

Caldeira Velha – přírodní památka s termálními prameny. Komu tohle vyhovuje, určitě se vykoupe v teplejší, lehce oranžové vodě – protože obsahuje hodně železa. Kolem Vás budou proudit menší vodopády – vypadá to dobře.

Dovolená v Portugalsku na Azorských ostrovech

Lagoa de Fogo nebo taky ohnivé jezírko. Opět, místo oranžové se tady můžete těšit na modře zbarvenou vodu.

Sete Cidades – jde o menší městečko, poblíž modrého jezera Lagoa Azur. To je spojeno s dalšími dvěma jezery a vypadá to hezky – připravte si fotoaparáty. Ty si můžete nechat nachystané, protože se určitě zastavíte na vyhlídce Vista do Rei.

Budete-li chtít a vidím, že to u Vašeho výletu půjde – projděte se k vulkanickým jezerům. Ty si budete moci prohlédnout přímo z okraje kráteru.

Furnas – další městečko, které leží přímo v kráteru. Takže, ať je počasí jakékoli, tohle místo navštivte. Nebojte ale, sopka zde byla aktivní někdy v 17. Století. Jak v Caldeira Velha, tak i tady na Vás čekají termální lázně – opět voda zbarvené do oranžova:)

Ostrov Terceira moc neznám, ale něco na stránkách invii je.

Ostrov Pico

Nejmladší a druhý největší ostrov Azor. Čeho si určitě všimnete je nejvyšší hora Portugalska – Pica, která má přes 2km. Fakt nevím, jestli na ni budete lézt nebo ne, spíš ne, je to tak na dva dny pro méně zkušené. Pico je taky rájem velryb, určitě navštívíte nějaké muzeum.

Ostrov Faial

I tady můžete navštívit vyhaslou sopku, budete-li chtít. Celý obvod má 8 kilometrů, takže z toho bude pěkná procházka:)

Kousek odtamtud najdete moře s tmavým pískem a většinou s většími vlnami. Jestli vlnám neholdujete, i tady jsou přírodní bazény.

Víc Vám k tomu asi neřeknu, ale koukněte na tenhle odkaz o Azorech. Je tam vše detailněji.

Zájezd a ani Azory nejsou určeny pro ty, co chtějí jet k moři, na pláž a opalovat se.

Tady je to spíš o mírně zataženém počasí, přírodních bazénech, termálech a sopkách:)

Dovolená v Portugalsku na Azorských ostrovech

Hledal jsem dlouho nějaké smysluplné, krátké video – snad se Vám bude aspoň trochu líbit:-)

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓