Adrenalinové sjíždění volejovité Sázavy

?

I přesto, že jsem s přítelkyní strávil celkově na vodě max. 6 hodin, rozhodli jsme se pro 3 denní, tak trochu poznávací sjíždění Sázavy. Netušili jsme však, co nás čeká…Nepřipravenost a nezkušenost nám zajistily drsný, adrenalinový pobyt na řece Sázava.

Naše trasa vedla ze směru Horka II (tam jsme se dostali vlakem z Prahy, přes Čerčany a do Horky nad Sázavou), do Kácova – 20km!!, pak do Českého Štenberku, kde to bylo cca 13 km a zakončili jsme to v Ledečku. Chtěli jsme jet až do Sázavy, ale na to už nebyly síly:-)

Zajímavé dovolené

Den první nám zajistil sebrání všech psychických i fyzických sil a to z těchto důvodů:

  1. Voda byla po vodácku „volejovitá„, takže stála. Muselo se makat bez ustání… Chvílemi nám foukal vítr zepředu, takže bez pádlování bychom couvali…
  2. Žádná voda ani nebyla – to nám zajistilo přenášení nad x jezy nebo roztlačování lodi, když jsme se zadrhli o dno řeky:-)
  3. Nevěděli jsme, co znamená 20km sjezdu.. Psali že pojedeme kolem 6ti hodin. Do Kácova jsme jeli 9, plus hodina navíc, kdy jsme ještě dopádlovávali na ubytování, kde jsme si mysleli, že je blíž. Na zmíněné ubytování jsme dorazili ve 21.00 po tmě. Jen si představte sjíždění řeky po tmě, bez energie…se skoro vybitou baterkou v mobilu a s tím, že nevíte, kde přesně to ubytování je.
  4. Bylo po sezóně – všechna občerstvení po cestě zavřena. My se sebou měli jen krajíc chleba s paštikou. Žádnou vodu.
  5. Asi hodinu pršelo a foukal studený vítr. Dlouho jsme se pod stromem nemohli schovávat, protože jsme docela spěchali, ať dojedem za dne:-)

Možná bylo těch faktorů více, ale tyhle nám daly dostatečně zabrat:-)

Druhý den docela svítilo slunce. V cíli – Českém Štenberku jsme byli kolem 3 odpo a hned jsme vyrazili do výborného Park Hotelu, kde jsme se pořádně nadlábli. Stihli jsme ještě vyjít na zmiňovaný hrad a do postele. Tady můžu doporučit ubytování hotel U Mlýna – hezký pokoj za 250,- na noc.

2015-09-08-7738

Třetí den jsme se probudili konečně docela odpočatí, ale na další dvacítku, kterou jsme si původně naplánovali, jsme si už samozřejmě netroufli. Takže jen 10km do Ledečka a hurá dom.

Když se na to ale díváme zpětně, můžeme si připsat na konto zajímavý zážitek, ale hlavně zkušenosti pro příště!:-)

Zajímavé dovolené

Mám k dovči dotaz nebo zkušenost ↓